شنبه ٢٢ مرداد ١٤٠١ - 
1 2 3
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 13091
 بازدید امروز : 75
 کل بازدید : 3991994
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 3.08
 
صفحه اصلي > گروههای آموزشی > گروه اخلاق پزشکی 
;
 

گروه اخلاق پزشکی در سال1386 به مدیریت دکتر محمود عباسی و با هدف تربیت افراد متخصص در رشته اخلاق پزشکی به منظور ترویج و گسترش بنیان‌های اخلاقی در حیطه های علوم پزشکی فعالیت خود را اغاز نمود. اکنون این گروه با 13 دستیار دانش آموخته در مقطع Ph.D  به فعالیت‌های زیر می‌پردازد:

  • آموزش دستیاران، آموزش دانشجویان پزشکی، دندانپزشکی و سایر رشته های مرتبط با علوم پزشکی در مقاطع گوناگون
  • فعالیت های پژوهشی شامل پایان نامه‌های دستیاری و طرح های تحقیقاتی
  • فعالیت در کمیته‌های اخلاق بالینی بیمارستانی

پذیرش دانشجو در این حیطه از طریق برگزاری آزمون متمرکز سازمان سنجش وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی که به صورت سالانه برای فارغ التحصیلان رشته پزشکی صورت می پذیرد.

از مهمترین اهداف آموزشی این گروه تربیت نیروهای متخصص و آموزش دیده در حیطه اخلاق پزشکی به منظور نهادینه نمودن اصول اخلاقی در عرصه پزشکی، ارائه مشاوره­­های اخلاقی و حل معضلات و ارائه تصمیم­گیری­های اخلاقی در اقدامات پزشکی می­باشد.

مدیر گروه اخلاق پزشکی

دکتر شبنم بزمی
رتبه علمی: دانشیار

پست الکترونیک: sh_bazmi@sbmu.ac.ir

داوطلبان جهت شرکت در دوره Ph.Dاخلاق پزشکی به طور سالانه و پس از شرکت در آزمون و مصاحبه مربوطه توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که جهت سنجش آشنایی آنان با مطالب مرتبط با اخلاق و حقوق پزشکی برگزار می­گردد، در صورت پذیرش وارد این دوره تخصصی شده و پس از طی حدود 40 واحد دروس نظری و شرکت در آزمون جامع وارد دوره پژوهشی به مدت حدود 2 سال می­گردند که در نهایت در صورت موفقیت آنان در اتمام دوره، به اخذ مدرک Ph.D of Medical ethics منجر خواهد شد.
فارغ­التحصیلان دوره­های گوناگون آموزشی اخلاق پزشکی پس از اتمام دوره تحصیلی قادر خواهند بود با ارائه مشاوره­های اخلاقی، حضور در کمیته­های اخلاق بالینی و اخلاق در پژوهش، حضور در دانشگاه­ها و مراکز علمی جهت تدریس مباحث مرتبط با اخلاق پزشکی، حضور در مراکز تحقیقاتی به منظور نظارت بر انجام اخلاقی طرح­های پژوهشی و رعایت کدهای اخلاق در پژوهش، تهیه کتب و متون آموزشی در حیطه اخلاق پزشکی، نقش مهمی در نهادینه نمودن اخلاق در حیطه پزشکی داشته باشند.
توسعه آموزش در عرصه تخصصی و تحصیلات تکمیلی ـ شامل دوره­های Ph.D، فلوشیپ، دوره­های پسادکترا و دوره­های آموزشی کوتاه­مدت و ارائه آموزشی فراگیر و کارگاه ها و دوره­های ویژه اخلاق بالینی در دانشگاه از برنامه­های آینده مهم این گروه هستند.

دانشکده طب سنتی
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشــتی
آدرس : تهران - خیابان ولی عصر- روبروی توانیر- کوی شمس

تلفن : 88773521 - 021
پست الکترونیک : sitm@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.