پنج شنبه ٠١ مهر ١٤٠٠ - 
1 2 3
 
صفحه اصلي > درباره ما > پیام ریاست 
 
 
به نام خدا

توسعه يافتگي روزافزون دنياي امروز در جهت فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات به گونه‌اي است كه تمام رويدادهای منطقه‌اي، كشوري و جهاني بدون شك تصميمات مديران را تحت تأثير قرار ميد‌هند، دیگر مرزهاي جغرافيايي نمي‌تواند تصورات مديران يك سيستم را محدود نمايد. از اين رهگذر نبايد صرفاً از ديد خود به سازمان تحت مديريت خويش نگريست بلكه ديدگاه ديگران نيز حائز اهميت است.روند و سرعت تغيير و تحولات در جامعه، غالباً غير قابل پيش بيني است. مسئولين در نظام دولتي و سازمانهاي غير انتفاعي بايد به آينده به صورت يك فرصت مناسب نگاه كنند.

آنها كه به دست تقدير و سرنوشت در حدوث اتفاقات اعتقاد دارند بايد به گونه‌اي به اين تقدير عكس‌العمل نشان دهند.تشکیل دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز پاسخی مناسب به روند آگاهانۀ اتفاقات و نشانه ای میمون و مبارک در تحولات جامعه امروز می باشد.

براساس مأموریتی که در سال 1385 از طرف دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به مرکز تحقیقات طب سنتی داده شد کمیتۀ برنام‍‍‍‍ه‌ریزی استراتژیک در مرکز تحقیقات طب سنتی تشکیل و با تدوین سند چشم انداز، رسالت و تعهدات، مقدمات تشکیل دانشکده طب سنتی را فراهم آورد.

در این راستا پس از طی مراحل قانونی در یکصدوهشتادوپنجمین نشست شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی وزارت متبوع در تاریخ 1386/12/7 با تشکیل گروه داروسازی سنتی موافقت گردید و متعاقباً در تاریخ 1387/4/13 گروه اخلاق پزشکی و در نشست یکصدونودوسه شورای گسترش گروه طب سنتی در مقطع دکترای تخصصی Ph.D. موفق به اخذ مجوز گردید و سرانجام در تاریخ 1387/8/10 پس از تلاش های بسیار مجوز تاسیس دانشکده طب سنتی نیز از شورای مذکور اخذ گردید.

تأسیس رشته آموزشی طب سنتی بر پایه پژوهش و با استفاده از امکانات مرکز تحقیقات طب سنتی و مفردات پزشکی صورت گرفت . شاخص‌های ممتاز دانشکده، پایبندی عمیق به ارتقاء معنویت بر اساس آموزه‌های دینی و اصول اخلاق حرفه‌ای، آموزش پژوهش‌محور، رعایت مقررات و قوانین، ، توجه و تمرکز بر کیفیت آموزش، و انجام پایان نامه‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی هدفمند می باشد و برای دستیابی به این شاخص ها و حفظ و ارتقاء آنها اصل رعایت نظم و انضباط همواره مدنظر مدیریت دانشکده بوده است و خواهد بود. لذا به منظور جلوگیری از اتلاف سرمایه‌های انسانی اعم از اساتید و دانشجویان و سرمایه‌های مادی اعم از منابع مالی، امکانات و تجهییزات؛ مدیریت دانشکده به شدت به شاخص‌ها و اصول فوق پایبند می‌باشد. بدین لحاظ توصیه می‌گردد، دانشجویانی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را جهت ادامه تحصیل انتخاب نمایند که علاوه بر اثبات شایستگی علمی و اخذ رتبه قبولی در امتحانات مربوطه، متعهد به شاخص‌ها و اصول فوق الذکر و عاشق تحصیل باشند و آمادگی لازم جهت طی دوره‌ای سخت و لزوما با کیفیت را داشته باشند.

اینجانب به نمایندگی از اعضاء هیأت علمی و کارکنان مقدم دستیاران را به این دانشکده گرامی داشته و تعهد می‌نمایم که تمام مساعی خویش را جهت تربیت متخصصانی خداباور و با کیفیت علمی قابل قبول به کار ببندم.

والسلام
دكتر رسول چوپانی
ریاست دانشکده طب سنتی

 
دانشکده طب سنتی
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشــتی
آدرس : تهران - خیابان ولی عصر- روبروی توانیر- کوی شمس

تلفن : 88773521 - 021
پست الکترونیک : sitm@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.